Domov » Testy a recenze » Čaga recenze

Čaga sibiřská (rezavec šikmý) doplněk stravy s výjimečnými účinky (zkušenost a recenze)

Žijeme v rychle měnícím se světě, kdy je naše zdraví ohroženo širokým spektrem nemocí a je proto nezbytné imunitnímu systému pomoci v podobě kvalitních, přírodních doplňků, jako je i čaga sibiřská. Náš imunitní systém se totiž neustále oslabuje, organismus se tak dostává do nerovnováhy a ztrácí potřebnou energii.

Pokud hledáte skvělý, komplexní a hlavně kvalitní doplněk stravy, který nejen účinně nabudí váš imunitní systém, ale dodá vám i potřebnou dávku energie a vitamínů mohla by vás zaujmout zmiňovaná čaga.

Jak čaga dopadla v recenzi, jaké má účinky a jaké jsem s ní měla zkušenosti?

ČAGA SIBIŘSKÁ RECENZE - OBSAH ČLÁNKU

Čaga Sibiřská - základní informace

Už několik let se zajímám o zdravý životní styl a proto ráda zkouším a následně hodnotím nové objevy, na které narazím.

Zaměřuji se především na produkty, které podpoří zdravé fungování mého těla i mysli, přičemž jejich účinky na sebe nenechají příliš dlouho čekat a navíc je dlouhodobým užíváním získám pro sebe postupně i další benefity.

Takovým produktem je jednoznačně i houba sibiřská čagasuperionherbs, nazývaná také rezavec šikmý, která je podle výrobce určena právě pro boj proti volným radikálům, proti nimž je dokonce účinnější než všechny další známé antioxidaty, včetně borůvek či acai.

Kromě toho čaga sibiřská pomáhá obnovit samoléčbu těla a má silné antibakteriální účinky. Neodolala jsem a účinky houby čagy jsem si chtěla vyzkoušet na vlastní kůži.

Moje zkušenost s účinky sibiřské houby čagy

Přejděme tedy ke konkrétním účinkům této houby čagy, které jsem po jejím pravidelném užívání zpozorovala.

  • Posílení imunity
  • Správné trávení
  • Snížení krevního tlaku
  • Zlepšení kvality pleti a vlasů
  • Snížení hladiny cukru v krvi
  • Lepší paměť
  • Snížení bolesti (například při menstruaci)

Co to vlastně čaga sibiřská je a z čeho je složená?

Čaga sibiřská je vlastně houba, černá koncentrovaná hmota mycelia, která se nachází povětšinou na březových stromech, na sibiři. Má tmavou, tvrdou a popraskanou vnější vrstvu (připomíná spálené dřevěné uhlí) a uvnitř je žlutohnědá, až do rezavá.

Právě díky tomu je pak lehce rozpoznatelná od ostatních hub. Co však bylo pro mě asi nejvíce překvapivé, tato houba není ničím novým a zázračné účinky čagy sibiřské si všimli už naši předkové před více než 4000 lety.

V současnosti je čaga sibiřská oblíbená zejména v tradiční ruské či východoevropské medicíně. Jelikož tedy nejde o nějakou exotickou pochutinu dováženou kdoví odkud, je pro tělo nás – středoevropanů skvělou volbou.

Přejděme však už přímo ke složení této superpotraviny – čagy.

Čaga podle výrobce obsahuje více než 200 různých bio-aktivních látek, já zmíním několik nejdůležitějších jako:

Polysacharidy

Čaga (rezavec šikmý) obsahuje takzvané strukturální polysacharidy nacházející se v chitinových stěnách, ty poskytují energii, podporují správnou činnost kardiovaskulárního systému, zdraví střev a jater a podporují normální hladinu cukru v krvi a samozřejmě jsou známým bojovníkem proti.

Beta-D-glukany

Jejich nejdůležitější schopností je modulovat imunitní systém a pomáhají také normalizovat hladinu cholesterolu i cukru v krvi.

Fytosteroly

Jde zejména lanosterol (45%), inotodiol (25%) a zbývajících 30% tvoří ergosterol, fecosterol a další, studie přitom ukazují účinek lanosterolu a inotodiolu na rakovinové buňky.

Antioxidanty

Čaga obsahuje mnoho pigmentu melaninu, který je charakteristický vysokou hladinou antioxidantů (polyfenoly), čaga má dokonce nejvyšší skóre míry antioxidační účinnosti v rámci všech superpotravin, extrakt z houby čagy obsahuje 1104 jednotek ORAC na gram.

Vitamíny a minerály

(B1, B2, B5, B6, B9, D3, K1), a minerály (draslík, křemík, sodík, zinek, mangan, železo, hliník, vápník, hořčík) a další.

Pro koho je čaga sibiřská vhodná?

Odpověď je jednoduchá, čaga sibiřská je vhodná v podstatě pro každého bez rozdílu věku, s výjimkou dětí do 3 let, těhotných žen a kojících matek.

Zbystřit pozornost by měli i lidé, které trápí rakovina nebo jsou po chemoterapii, protože čaga sibiřská je doslova průkopníkem v boji proti této zákeřné nemoci. Na tento fakt dnes poukazuje až překvapivě velké množství výzkumů.

Podle nich je čaga schopna zpomalit růst u některých typů nádorů a předcházet zhoubnému bujení buněk. Kromě toho tím, že čaga obsahuje velké množství antioxidantů dokáže pomoci tělovým buňkám odolávat působení volných radikálů.

Pokud lidský organismus těchto látek neobsahuje dostatečné množství, dochází k poškození buněk následkem oxidačního stresu. Ten stojí za vývojem rakovinových buněk a dalších zdravotních problémů. Nedávné studie také ukázaly, že čaga dokáže aktivovat imunitní buňky, které jsou také zodpovědné za potlačení růstu rakoviny, samozřejmě skvělá i jako prevence před vznikem tohoto a stejně i jiného onemocnění.

Jak jsem zmiňovala výrazně posiluje imunitu a proto je vhodným doplňkem také pro každého, kdo té své imunitě chce zdravě, bez chemie pomoci.

Velkým pomocníkem je čaga sibiřská i pro lidi s vysokým krevním tlakem, ti po pravidelném užívání čagy dokonce mohli vysadit své léky. Protože čaga opět díky množství antioxidantů, které obsahuje, napomáhá ke snížení krevního tlaku a také díky jejímu pravidelnému užívání se dá předejít onemocněním srdce.

No a čagu sibiřskou mohu rozhodně doporučit i lidem, kteří mají problémy s pletí či jiné kožní problémy, jako například psoriáza či ekzém. Já sama trpím problémy s nedokonalou pletí a akné, čaga mi rozhodně zlepšila celkový vzhled pleti, jizvy mi postupně začaly ubývat a pleť byla vypnutější.

Tento účinek jsem sama nečekala, proto jsem o čeji sibiřské začala číst víc. Myslím, že můžu vděčit zejména jejím příznivým schopnostem na žaludek a střeva, které detoxikuje, zbavuje usazených škodlivin a to má v konečném důsledku příznivý vliv na celý organismus.

Jak čaga sibiřská chutná?

Chuť čagy sibiřské je velmi zvláštní, poměrně výrazná, zemitá a připomínající kávu. Mně však tato chuť při jejím ochutnání nevyhovovala a proto jsem sáhla po kapslích čaga – superionherb, které nemají žádné zvláštní výrazné aroma.

Užívání a dávkování Čagy

Čagu sibiřskou můžeme konzumovat ve 4 základních formách – čaga čaj, čaga kapky, čaga kapsle či čaga prášek.

Já jsem si vybrala čaga kapsle, protože to považuji za nejjednodušší, nejrychlejší a také nejpohodlnější způsob dávkování. Balení sibiřská čaga – superionherbs, obsahuje 90 kapslí po 500mg, čili čistá hmotnost extraktu je 45g.

Dávkování čagy se přitom liší podle délky jejího užívání:

Začátečníci

Pokud s užíváním čagy sibiřské začínáte, první týden užívejte jen 1 kapsli ráno přibližně 20 minut před snídaní.

Pokročilí

Pokud vám čaga sibiřská vyhovuje, od druhého týdne zvyšte dávkování na 2 kapsle denně přičemž 1. kapsli užívejte stejně, ráno přibližně 20 minut před snídaní a 2. užijte odpoledne mezi dvěma jídly.

Kapsle je třeba zapít vlažnou nebo teplou vodou a jedno balení vystačí na přibližně 3 měsíce užívání.

Často kladené dotazy

Kde roste houba čaga?

Jak už jsem zmiňovala, čaga roste v chladnějších klimatických podmínkách na severní polokouli. Tato houba roste 10–20 let přímo na bříze, javoru či jasanu, do tvrdé dřevnaté hmoty.

Volně prodejná čaga se pěstuje v zejména Skandinávii, Rusku či Sibiři. Třeba si však dát pozor, abyste koupili skutečně kvalitní čagu sibiřskou, bez zbytečných konzervantů či jiných přísad. Já jsem se rozhodla pro sibiřskou čagu – superionherbs a to zejména proto, že jde o 100% čistý extrakt sibiřské čagy, bez obsahu plnidel či konzervačních látek.

Dodá mi čaga i více energie?

Na základě toho, že čaga obsahuje řadu několika vitamínů, minerálů či antioxidantů a mnohem jiného, detoxikuje celý organismus a je tak skvělým doplňkem i pro ty, kteří se cítí unaveně a obtížně.

Z vlastní zkušenosti s čagou sibiřskou můžu říct, že po delším používání jsem se cítila lehčí a s větší dávkou energie, takže něco na tom určitě bude.

Obsahuje čaga kofein?

I přesto, že mi šága sibiřská svou chutí připomínala kávu, kofein se v ní nenachází. Čaga působí uklidňující, avšak ne utlumující proto je vhodná k použití v podstatě kdykoliv během dne i když se doporučuje užívat zejména ráno na prázdný žaludek, před snídaní.

Čaga sibiřská - moje shrnutí

Čaga sibiřská je superpotravina, jejíž silné protivirové a antibakteriální účinky oceníte při podpoře vaší imunity. Kromě toho je velkým pomocníkem při léčbě nádorových onemocnění, vhodná je i pro ty které trápí vysoký krevní tlak, problémy s kůží či pletí a mnoho jiného. Pokud bych měla svou zkušenost v krátkosti shrnout, účinky čagy sibiřské mě velmi příjemně překvapily.

V následující přehledné tabulce si můžete prohlédnout hlavní výhody a nevýhody čagy sibiřské, které jsem zpozorovala během jejího užívání. Na závěr mohu jen dodat, že čaga dopadla v recenzi skvěle a také i mé zkušenosti s čagou byly pozitivní.

sona skolova autorka
Soňa Školová

Jsem nadšená recenzentka a testerka, specializující se na doplňky stravy. Ráda zkouším nové produkty, hodnotím jejich účinnost a sdílím své zkušenosti s ostatními. Cestování je mou další vášní, díky které občas objevím zajímavé a inovativní doplňky. Ve volném čase se věnuji rodině a společným výletům. Mým cílem je poskytovat kvalitní a důvěryhodné recenze, které pomohou ostatním při výběru nejlepších produktů pro zdraví.

Soňa Školová
Soňa Školová

Jsem nadšená recenzentka a testerka, specializující se na doplňky stravy. Ráda zkouším nové produkty, hodnotím jejich účinnost a sdílím své zkušenosti s ostatními. Cestování je mou další vášní, díky které občas objevím zajímavé a inovativní doplňky. Ve volném čase se věnuji rodině a společným výletům. Mým cílem je poskytovat kvalitní a důvěryhodné recenze, které pomohou ostatním při výběru nejlepších produktů pro zdraví.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *